دانشجویان و دانش‌آموزان شهر مزار شریف با برگزاری اعتراض در مقابل دانشگاه بلخ، وزرات تحصیلات عالی را مسئول قتل زهرا دختر جوانی دانستند که دو روز پیش در ازدحام توزیع کارت اشتراک برای آزمون کانکور کشته شد.


به گزارش خبرگزاری دید، دانشجویان و دانش‌آموزان شهر مزار شریف خواهان برکناری هیئت موظف وزارت تحصیلات عالی برای توزیع کارت کانکور در ولایت بلخ شده و گفته‌اند که این هیئت باید به محکمه کشانیده شود.


خادم‌حسین برادر زهرا دختری که در ازدحام توزیع کارت کانکور در مکتب «فاطمه بلخی» جان داد، می‌گوید: سران حکومت باید از این همه بی‌مسئولیتی و بی‌عدالتی جلوگیری کنند. این مسئولین با بی‌مسئولیتی ۶ هزار شاگرد را در مکتبی برای دریافت کارت کانکور خواستند که یک هزار نفر گنجایش داشت.


در همین‌حال، نفیسه غیاثی مدیر یکی از لیسه‌های شهر مزار شریف و از برگزار کنندگان این اعتراض به خبرگزاری دید گفت: مسئول قتل زهرا و زخمی شدن دانش‌آموزان دیگر، وزارت تحصیلات عالی است و این وزارت باید پاسخگو باشد.


خانم غیاثی افزود، هیئت آمده از وزارت تحصیلات عالی هیچ هماهنگی با معارف و دانشگاه بلخ نداشتند و همین موضوع باعث بی‌برنامه‌گی در روند توزیع کارت کانکور گردیده و موجب این اتفاق غم‌انگیز گردید.

روز یک‌شنبه (۱۳جوزا) در ازدحام بیش‌ازحد دانش‌آموزان در مکتب «فاطمه بلخی» واقع در شهر مزار شریف، یک دختر به نام زهرا جان باخت و ۲۷ تن دیگر زخمی شد.
گفتنی است تمام زخمی شده‌های این روی‌داد دختران دانش‌آموزی بودند که برای دریافت کارت اشتراک در آزمون کانکور به این مکتب فراخوانده شده بوند.


کد خبر: 30419