یک کشتی تجاری در بندر «جبل علی» واقع در دبی در حالی بامداد پنجشنبه منفجر شد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بر سر افزایش تولید و صادرات نفت به اختلاف نظر جدی خورده‌اند.


به نقل از فارس، منابع محلی بامداد پنجشنبه گزارش‌هایی از وقوع انفجار مهیب در شهر دبی واقع در امارات عربی متحده مخابره کردند.
شبکه الجزیره به نقل از خبرگزاری «رویترز»، گزارش داد که صدای انفجار مهیب در دبی شنیده شده ولی دلیل انفجار نامعلوم است.
کانال تلگرامی «صابرین‌نیوز» نیز با انتشار تصاویری، به نقل از منابع محلی نوشت: گفته می‌شود بندر جبل علی هدف حمله قرار گرفته است.
گفته شده که «انفجار در نزدیکی منطقه کلاب‌هاوس رخ داده است. گزارش‌های اولیه حاکی از هدف قرار دادن مخازن نفت در این بندر است. بندر جبل علی شامل یک پایگاه هوایی متعلق به امریکایی‌ها است».
این انفجار یک روز پس از درگیری عربستان سعودی و امارات بر سر افزایش میزان تولید و صادرات نفت در اجلاس نفتی اوپک پلاس رخ داد.
روز گذشته نیز عربستان سعودی برای حمله به عدن و مقابله با جناح‌های شورای انتقالی وابسته به امارات، به نیروهای «علی المحسن» چراغ سبز داد.
رسانه‌های اماراتی نیز خبر دادند: «آتش سوزی ناشی از انفجار هدفمند در جنوب دبی، در نزدیکی مخازن سوخت رخ داده است. آتش سوزی در یک کشتی تجاری که در بندر جبل علی پهلو گرفته بود، رخ داد».
خبرگزاری « آسوشیتدپرس» نیز نوشت: «انفجاری که در بندر جبل علی رخ داد، بسیاری از خانه‌های این شهر را لرزاند. در آتش سوزی که در کشتی در بندر جبل علی در دبی رخ داد، هیچ مصدومیتی حاصل نشده است».
دفتر رسانه‌ای حاکم دبی نیز اعلام کرد: «تیم‌های دفاع مدنی در حال اطفای آتش‌سوزی ناشی از انفجار کانتینر در بندر جبل علی هستند».
همزمان با این انفجار، کاربران سعودی شبکه‌های اجتماعی، کارزار تحریم محصولات وارداتی از امارات عربی متحده با هشتگ «جبل علی» آغاز کردند و از مقامات کشورشان خواستند کالاهایی را که از امارات وارد می‌شوند تحریم کنند، دلیل ادعایی آن‌ها نیز این است که این کالاها بی‌کیفیت، فاسد و تقلبی هستند.

کد خبر: 93142