به تازگی از نسخه تجاری ایمن‌ترین موبایل جهان رونمایی شده است. این موبایل پیامک‌ها را پس از خوانش کاربر پاک می‌کند و نیازمند شناسایی هویت دو مرحله‌ای برای باز کردن قفل دستگاه است.
«استارت آپ» امنیت سایبریDark Matter در کنگره جهانی موبایل از ایمن‌ترین تیلفون هوشمند دنیا به نام KATIMرونمایی کرد. این موبایل با نمایشگر ۵.۲ اینچی شبیه یک تیلفون هوشمند معمولی اما مجهز به فناوری‌های متعددی است.
به عنوان مثال دستگاه مجهز به فناوری پیشرفته رمزگذاری است که هک آن غیر ممکن است.
در صورت سرقت موبایل، دستگاه منفجر نمی‌شود اما دارای ویژگی خاصی است که پس از مدت زمان مشخصی پیام‌های کاربر را به طور خودکار از بین می‌برد.با کمک این ویژگی پیام‌ها پس از خوانش کاربر پاک می‌شوند و به این ترتیب فقط چشمان کاربر آنها را رصد می‌کند.
علاوه براین موارد کارمندانDark Matter می‌توانند موبایل را از راه دور کنترول کنند و در صورت رصد هرگونه دستکاری در دستگاه، اطلاعات را نیز پاک کنند.
تیلفون هوشمند مجهز به الگوریتم‌های قدرتمند رمزگذاری است. هکرها برای دسترسی به اطلاعات موجود در موبایل باید کلید‌های رمزگذاری شده دستگاه را هک کنند. این کلیدها در یک کارت «مایکرواس دی» ذخیره شده‌اند که روی هیچ موبایل دیگری فعال نمی‌شود. این کارت همچنین حاوی اطلاعات شخصی مانند نام ورود و پسوردهای کاربر است.
همچنین کاربرانKATIM برای باز کردن قفل دستگاه باید فرایند احراز هویت دو مرحله‌ای را پشت سربگذارند.
اما جالب‌ترین ویژگی موبایلshield mode نام دارد. این ویژگی میکروفون، دوربین، بلوتوت و حسگرهای حرکت دستگاه را قطع می‌کند و به این ترتیب امکان جاسوسی از مکالمات فرد نیز از بین می‌رود. این ویژگی با کمک دکمه‌ای در کنار موبایل فعال می‌شود.
نمونه اولیه این موبایل در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۷ رونمایی شد اما نسخه تجاری آن در کنگره امسال عرضه شد.


کد خبر: 24872