اوضاع جهان و منطقه رو به بهبودی ا‌ست. گفته می‎شود «کیم جونگ‎اون» رهبر مقتدر کوریای شمالی برادرش، کیم «جونگ‎این» را برای کنترول اوضاع خاورمیانه و آسیای میانه مامور کرده است. «کیم جونگ‎این» هم، این اوضاع را توسط صفحه فیسبوک کنترول می‌کند. آن هم با توجه به سابقه جنگ‌های سیالی و حاضر جوابی زبان‌زد ملت غیور، زیر پست‌های ارگ ریاست جمهوری کامنت‎ها را به دقت بررسی می‌کند و یکی از مشاوره‎هایش به برادرش، انتقال فحش‌های مبتکرانه است؛ فحش‌هایی که حتا به عقل شیطان هم نمی‌رسد. می‌گویند «کیم جونگ‎اون» از این فحش‌ها برای جنگ لفظی با ترامپ استفاده‎های بهینه می‌کند. یکی از این فحش‌ها که نمی‌توان نوشت(فحش ناموسی است دگه) نیز نقل قول همیشه‌گی رهبر کوریای شمالی است. از آنجایی که مرغ در کوریای شمالی حیوانی نجیب است، او از واژه خروس تاج‎زرد استفاده می‌کند.
در همین رابطه‌، امروز کوریای شمالی نیز با انتشار خبری اعلام کرده است که: اسراییل کشوری ندارد که پایتخت داشته باشد. قدس پایتخت ماست!
همچنین، مکرون رییس جمهور جوان فرانسه نیز اوضاع منطقه را نسبت به موضع سیاسیون کشور افغانستان اعلام می‌کند. می‌گویند اسطوره و شخصیت تاثیرگذار او در سیاست، انجینر محمد خان است. مکرون سیاستمدار نرم اروپا، همیشه از محمدخان الگو برداری می‌کرده، آن‌هم به دلیل نرم بودن و سیاست بسیار مهین و سکوت سنگین محمد خان در رابطه با مسائل کشور. ( بنده هیچ اطلاعی ندارم که منظور مکرون از نرم بودن چه بوده)
در این رابطه گفته‎اند که غذای مورد علاقه محمد خان، مکرونی است و حدیثِ (دل به دل راه دارد) هم از همین جا به وجود آمده است. مکرون اعلامیه‌اش را از صفحه محمدخان کاپی کرده و نوشته: تیم اصلاحات و همگرایی در قدس طرفداران بسیاری دارد. ما به زودی برای کمپاین به آنجا خواهیم رفت. خدا لعنت کند امریکا را.
البته گفته‎اند که شرکت‎های «فشن دولس اند گابانا» و استانبول، نسبت به اعتراض داکتر عبدالله به موضع امریکا به خریداران اسراییلی‎اش جنس بنجل را دوبرابر می دهد تا دل مشتری ثابتش را نشکند.
گفته می‌شود کشور « آی دونت ویت خلیلی» ( که نه در نقشه موجود است و نه جایی ثبت، اما احتمال می رود همسایه انگولا یا جزایر گینه‌بیسائو باشد) هم، منتظر اعلام موضع قانون‎پوه هعهعهعهعه(ببخشید بابت سرفه‌ام) سرور دانش می‎باشد.
حامد کرزی هم در حین کنفرانس مطبوعاتی‌اش به دلیل چشمک بسیار به سمت خبرنگاران، از طرف نهادهای مدافع حقوق خبرنگاران و زنان متهم شد. در این رابطه وکیل مدافع وی گفت که خاطراتی در این مورد نوشته است که به زودی با شاهد بودنش، چاپ می‎شود.
خلاصه کلام: صبغت الله مجددی هم هرچه استخاره کرده است، راهی نیامده. او در آخر، در اعلامیه بلند بالایی نوشته است: خاک بر سرت ترامپ، استخاره‌هایت خوب می‌آید چرا؟؟؟؟
باید امیدوار بود. ما قدس را پس خواهیم گرفت، اگر در حادثه‌ای در‌ کابل کشته نشویم!

مصطفی هزاره- خبرگزاری دید

کد خبر: 19325