پس از حوادث و تحولات اخیر میان ایالات متحده امریکا و ایران، امروز تهران میزبان مقامات بلندپایه چند کشور منطقه، ازجمله نخست‌وزیر سوریه است.

پس از حوادث و تحولات اخیر میان ایالات متحده امریکا و ایران، امروز تهران میزبان مقامات بلندپایه چند کشور منطقه، ازجمله نخست‌وزیر سوریه است.
به نقل از روزنامه الوطن سوریه، عماد خمیس نخست‌‌وزیر آن کشور امروز (یکشنبه۲۲ جدی‌) در صدر هیئت بلند پایه از جمله «ولید المعلم» وزیر امور خارجه سوریه برای گفت‌وگو با مقام‌ها و مسئولان ایرانی درباره توسعه بیش از پیش روابط دو جانبه و تحولات منطقه‌ای و جهانی به تهران سفر می‌کند.
خمیس را در سفر به تهران ولید المعلم معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه و امور مهاجران و سرلشکر علی‌عبدالله ایوب وزیر دفاع سوریه همراهی می‌کنند.
یک منبع آگاه دیپلماتیک سوریه در این ارتباط گفته است که با توجه به مسایل و موضوعاتی که منطقه با آن روبرو است، این سفر از اهمیت بالایی برخوردار است.
این منبع که به نامش اشاره نشده، خاطر نشان کرد: در سفر هیئت سوری و گفت‌وگوهای پیرامون آن تحولات اخیر منطقه به ویژه ترور فرمانده سپاه قدس قاسم سلیمانی و همراهان وی و پاسخ ایران به این عملیات، بحث و تبادل نظر خواهد شد.
دیدار هیئت بلند پایه سوریه از تهران در حالی انجام می‌شود که ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه هفته گذشته از دمشق دیدار کرده و با بشار اسد رییس جمهور این کشور تحولات سوریه را مورد بررسی قرار دادند.
این دیدار برای همه کشورها و سازمان‌هایی که برای سرنگونی دولت سوریه تلاش می‌کردند، پیام‌های سیاسی کاملاً واضحی ارسال و ثابت کرد که پیش بینی آنها برای دستیابی به این هدف ناموفق بود.

کد خبر: 62222