تورنمنت ورزش‌های رزمی با اشتراک ۱۱ فدراسیون در رشته‌های مختلف در شهر شبرغان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری دید، ورزشکاران اشتراک کننده در این تورنمنت از نداشتن جمنازیوم شکایت دارند و می‌گویند، داشتن امکاناتی چون جمنازیوم‌ها در برگزاری این گونه تورنمنت‎ها، نقش کلیدی دارند و این در رشد ورزش نیز تاثیر خواهد داشت.
محمد صدیق فایض رییس تربیت‌بدنی و ورزش در ولایت جوزجان، در مورد هدف از برگزاری این جشنواره به خبرگزاری دید گفت:« قصد ما از راه اندازی این تورنمنت دادن پیام صلح به هم‌وطنان‌مان است و در کنار آن بسیاری از ورزشکاران از عرصه ورزش دور شده‌اند که با ایجاد چنین جشن‌واره‌هایی می‌توان آنان را دوباره به دور فدراسیون‌های ورزشی جمع کرد و زمینه نشان دادن خودشان را به دیگران مهیا کرد.»
به گفته آقای فایض، این تورنمنت با گردهم آمدن یازده فدراسیون رزمی در شهر شبرغان ایجاد شده است و می‌تواند زمینه بازگشت را برای آن‌عده از ورزشکاران که به دلایلی از ورزش کناره گرفته بودند، آماده کند.
ورزش در افغانستان بیشترین تاثیر را در هم‌دیگر‌پذیری داشته است و توانسته ملیت‌های مختلف کشور را در یک زمان و برای یک پرچم به رقص و پای‌کوبی‌ها وادارد.
با آن هم بسیاری از فدراسیون‌ها، از نداشتن امکانات در رشته‌های مختلف ورزشی شکایت دارند و می‌گویند دولت توجهی به امور ورزشی نداشته است.


کد خبر: 17645