وزارت خارجه جزئیات تازه‌ای را در باره شهروندان کشته شده در سانحه هوایی تهران را اعلام کرد.

وزارت خارجه جزئیات تازه‌ای را در باره شهروندان کشته شده در سانحه هوایی تهران را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری دید، در بیانیه وزارت خارجه آمده است: از ۱۳ شهروند افغانستان که در سانحه هواپیمای اوکراینی در تهران کشته شده‌اند، ۶ شش نفر تابعیت دوگانه افغانستان و سویدن را داشتند، سه نفر شهروند افغانستان و آلمان بودند و چهار نفر دیگر نیز تنها شهروند افغانستان بودند.


به اساس بیانیه وزارت خارجه، این افراد برای دیدار با خانواده‌های شان و یا هم به منظور برگزاری جشن نامزدی خود به تهران رفته بودند.


مهدی محمدی ۲۱ ساله، در ولایت دایکندی به دنیا آمده بود و در کودکی به ایران مهاجر شد و با خانواده ساکن این کشور شد. او در سال ۲۰۱۳ به سویدن رفت و آنجا پناهنده شد. در رشته پزشکی درس می‌خواند و دو سال به پایان تحصیلش باقی مانده بود. او یک ماه قبل برای دیدارخانواده‌اش از مسیر اوکراین به ‌تهران رفته بود.
رحیمه کاتبی و حسین رضایی از دیگر شهروندان افغانستان/سویدن بودند که برای برگزاری جشن نامزدی شان به ایران رفته بودند. مهدی تاجیک ۲۱ ساله نیز از کشور سویدن برای دیدار خانواده‌اش به تهران آمده بود. عابدین ۱۹ ساله هم یک شهروند دیگر افغانستان بود که در سویدن زندگی می‌کرد و برای دیدار بستگانش به ایران آمده بود.


سکینه احمدی نیز همراه با دخترش مطهره احمدی و پسرش محسن احمدی نیز از آلمان برای دیدن خانواده و اقوام خود به ایران آمده بودند و با هواپیمای اوکراینی دوباره رهسپار آلمان بودند. کاکای خانم کاتبی گفته که فقط یک شب دختر برادرش را دیده است.
تاکنون اطلاعات بیشتر در مورد دو سرنشین دیگر افغانستانی، مهدی رضایی و شهرام تاجیک منتشر نشده است.

کد خبر: 62185