نماینده لبنان در اتحادیه عرب با انتقاد از اتهام زنی‌ها به ایران و حزب‌الله در بیانیه پایانی نشست اخیر وزرای خارجه این اتحادیه، گفته است که حزب‌الله سازمان تروریستی نه؛ بلکه نماینده بخشی بزرگ از لبنان و مدافع اسلام است.

نماینده لبنان همچنان اتهام‏های وارد شده را بر تهران از سوی اتحادیه عرب بی‎اساس و بی‎پایه خوانده است.
به گزارش خبرگزاری دید، انطوان عزام نماینده دایمی لبنان در اتحادیه عرب، ساعتی پس از انتشار بیانیه تحریک‏آمیز وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره، به آن واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.
وزرای خارجه اتحادیه عرب به دعوت عربستان برای شرکت در یک نشست اضطراری به قاهره رفته بودند؛ در خلال و انتهای این نشست، اتهام « سازمان تروریستی » به حزب‌الله و «دخالت در امور داخلی کشورهای عربی» به ایران زده شد.
اتحادیه عرب در یک بیانیه، حزب‎الله را « سازمان تروریستی » خوانده و هشدار داد که از ایران در شورای امنیت سازمان ملل شکایت خواهد کرد.
رسانه‎های ایرانی اما، در واکنش به این موضع اتحادیه عرب، بیانیه آن را « دیکته عربستان » خوانده و سعودی را به ایجاد تنش در منطقه متهم کرده‎اند.
عربستان سعودی و کشورهای هم‎سو با آن، ایران و حزب‎الله را به حمایت تسلیحاتی از «حوثی‎»های یمن که از سوی ریاض شورشی حساب می‎شوند، متهم می‎کند.
گفتنی است که جبران باسیل وزیر خارجه لبنان، با توجه به مشخص بودن دستور کار این نشست اضطراری اتحادیه عرب، از شرکت در آن خودداری کرده است.

کد خبر: 18166