نویسنده:

برناصالحی

البته پیام روشن آن به جانب امریکا این است که حملات امروز را منحیث یک هشدار تحویل بگیرد که اگر پا را فراتر بگذارد ایران به اقدام‌های ویرانگر تری که بی‌تردید توانایی‌اش را دارد دست خواهد زد.

پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، رهبر ایران از انتقام سخت گفت و نمایندهٔ ایران در سازمان ملل هم پاسخ به یک اقدام نظامی را اقدام نظامی خواند.
صبح زود امروز (چهارشنبه ۱۸ جدی) حملات موشکی ایران به دو پایگاه نظامی امریکا در عراق صورت گرفت که آوازه‌اش کمتر از آوازهٔ ترور قاسم سلیمانی نبود.
عده‌ای به این نظرند که این حمله‌های موشکی تلفاتی در پی نداشته است و عده‌ای هم از تلفات سنگین نیروهای امریکایی در محلات مورد حمله حرف زده‌اند، در حالی که هنوز اطلاعی از چند و ‌چون تلفات در دست نیست.
عده‌ای به روایت تهدیدهای فرماندهان سپاه به این نظرند که حملاتی ازین دست ادامه پیدا خواهد کرد و عده‌ای هم به استناد گفته‌های آقای ظریف پایان موج امروز را پایان حملات موشکی دانسته‌اند.
عده‌ای علاقمند حمله و ضد حمله طرفین به جانب یک دیگرند و برخی هم از هرنوع جنگ و تنش آفرینی در منطقه ابراز بیزاری کرده و طرف‌های دخیل را به خویشتن داری دعوت کرده‌اند.
با توجه به ابعاد گستردهه مساله، بنده به این نظرم که منطقه هنوز در مراحل ابتدایی ماجراست. در قدم اول انتظار باید کشید که واکنش آقای ترامپ پس از روشن شدن تعداد تلفات و روشن شدن موضع افکار عمومی در ایالات متحده و نزد متحدین امریکا چگونه خواهد بود و بعد هم بینیم آیا علاقه و اقدامی برای میانجیگری میان امریکا و ایران در دستور کار قدرت‌های بزرگ به زودی قرار خواهد گرفت یا خیر؟
چیزی که پیش از همه و درحال حاضر مسلم است این که ایران اقدام مناسب و در زمان مناسب را از خویش مقتدرانه به نمایش گذاشت و توپ را به میدان حریف انداخت طوری که دولت امریکا و شخص آقای ترامپ را دریک مرحلهٔ سخت تصمیم گیری قرار داد.
همچنین به مخالفان و موافقان سیاست‌های خود در منطقه این پیام را گسیل کرد که ایران جرئت انجام و اجرای اقدام‌های سخت و سنگین را بیشتر از هر قدرت منطقه‌ای دیگری داراست.
البته پیام روشن آن به جانب امریکا این است که حملات امروز را منحیث یک هشدار تحویل بگیرد که اگر پا را فراتر بگذارد ایران به اقدام‌های ویرانگر تری که بی‌تردید توانایی‌اش را دارد دست خواهد زد.

کد خبر: 61993