خبرگزاری دید: وزارت امور داخله از پایان حمله بر خانه بسم‌الله محمدی سرپرست وزارت دفاع ملی خبرداده و می‌گوید این تهاجم تروریستی ۵ ساعت ادامه یافت.


میرویس استانکزی سخنگوی وزارت داخله امروز چهارشنبه( ۱۳ اسد) گفته که در جریان درگیری در این حمله، دست‌کم پنج نفر کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند. بیشتر کشته‌شدگان و زخمیان غیرنظامی‌اند.
بسم‌الله محمدی هم در ویدیویی گفته است که به او و اعضای خانواده‌اش در این حمله‌ی مهاجمان مسلح، آسیبی نرسیده است. آقای محمدی اما افزوده است که شماری از محافظان او در این حمله زخمی شده‌اند.
همچنین سخنگوی وزارت داخله گفت که بیش از ۸۰ نفر هم در این حمله، توسط مهاجمان مسلح گروگان گرفته شده و یا هم در داخل خانه‌های اطراف خانه‌ آقای محمدی گیر مانده بوند، توسط نیروهای ویژه‌ پولیس نجات داده شده‌اند.


آقای استانکزی اما گفت که این آمار ابتدایی است و ممکن قربانیان این حمله افزایش یابد.
از سویی هم، او افزود که براساس آمار ابتدایی، تعداد مهاجمان پنج نفر بوده که دو نفر آنان در هنگام انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده کشته شده‌اند. سه نفر دیگر آنان هم که داخل خانه‌‌ها جابه‌جا شده بودند در درگیری با نیروهای ویژه‌ پولیس کشته شده‌اند.
حمله‌ مهاجمان مسلح بر خانه‌ بسم‌الله محمدی در ساحه‌ «شیرپور» در حوزه‌ دهم امنیتی شهر کابل شام روز گذشته آغاز شده بود. ساعتی پس از وقوع این حمله، وزارت داخله اعلام کرد که عبدالستار میرزکوال سرپرست این وزارت به ساحه حضور یافته و عملیات در این منطقه را رهبری می‌کند.


هنوز فرد و یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

کد خبر: 94754