خبرگزاری دید: سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری تاکید کرد که دولت افغانستان، نیروهای امنیتی و دفاعی و مردم این کشور هرگز تسلیم افراطیت و «امارت» نخواهند شد.


دانش که امروز دوشنبه (۲۷ثور) در مراسم معرفی ذبیح‌الله زیارمل به عنوان رییس جدید اداره ملی نورم و استندرد سخنرانی می‌کرد، گفت که مردم، دولت و نیروهای امنیتی از «عزت، آزادی، نظام، قانون اساسی، جمهوریت و دستاوردهای ۲۰ ساله جمهوریت» به صورت جدی دفاع می‌کند.
سرور دانش طالبان را متهم کرد که با کشتار مردم بی‌گناه، دانش‌آموزان مکاتب و کودکان، زنان و خبرنگاران نشان دادند که تمام مردم افغانستان را دشمن خود می‌دانند.
او افزود: «هدف طالبان و گروه‌های افراطی این است تا از طریق اعمال تروریستی و خشونت، دولت و مردم افغانستان را وادار به تسلیم شدن کنند؛ اما مردم افغانستان هم‌چنان قدرت‌مند به مسیر خود ادامه خواهند داد».
به گفته دانش، راه مردم و دولت افغانستان برخلاف دشمنان، راه سازندگی، اعتدال و مردم‌سالاری است که این راه را آگاهانه انتخاب کرده‌اند و آگاهانه در این مسیر به پیش خواهند رفت.
دانش تأکید کرد که اکنون همه جهان می‌داند که چه کسانی مخالف صلح و چه کسانی موافق آن بوده‌‌اند. به گفته او، طالبان تاکنون از پذیرش راه حل مسالمت‌آمیز شانه خالی می‌کنند و دست به خشونت‌های وحشتناک می‌زنند.
او طالبان را متهم کرد که از آغاز تاکنون به جز همین «خشونت» دیگر دستاوردی ندارند و باید بدانند که از طریق خشونت و انتحار هرگز به هدف خود نخواهند رسید.
گفتنی است که گروه طالبان تاکنون هر خواستی را مبنی بر پذیرش آتش‌بس دایمی رد کرده است.

کد خبر: 90385