رئال مادرید موفق شد در آخرین دیدارش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان با نتیجه ۳-۲ دورتموند را شکست بدهد، اما به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد.
در این دیدار دورتموندی‌ها با سخت کوشی تواتستند دو گول خورده شان در ابتدای بازی را جبران کنند، در نهایت این رئال بود که با گول دقایق پایانی «لوکاس واسکز» به پیروزی دست پیدا کرد.
دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و حتی «بروسیا دورتموند» تا اندازه‌ای در دقایق ابتدایی بهتر کار کرد، اما این رئالی‌ها بودند که در دقیقه ۸ به گول رسیدند.
برتری رئال بعد از این گول ادامه داشت و تنها ۴ دقیقه بعد، کریس رونالدو اختلاف را به دو گول افزایش داد. ستاره پرتگالی که با پاس «متئو کوواچیچ» صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه تماشایی از روی خط محوطه جریمه، توانست حساب کار را ۲-۰ کند.
در دقایق پایانی نیمه اول، دورتموندی‌ها پیش کشیدند و سرانجام در دقیقه ۴۳، یکی از گول‌های خورده را جبران کردند، در ثانیه‌های پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و رئال با برتری ۲-۱ به رختکن رفت.
نیمه دوم را دورتموند بهتر آغاز کرد و تنها سه دقیقه از این نیمه سپری شده بود که اوبامیانگ کار را به تساوی کشید.
رئالی‌ها که نمی‌خواستند در این دیدار خانگی امتیاز از دست بدهند، بر فشار حملات‌شان افزودند.
سرانجام در دقیقه ۸۱، رئال به گول سوم رسید. روی یک رفت و برگشت بود که توپ در محوطه جریمه دورتموند به «لوکاس واسکز» رسید و او هم با یک ضربه نه چندان محکم، توپ را به گوشه دروازه دورتموند فرستاد.
در دقایق پایانی هر دو تیم تلاش زیادی برای رسیدن به گول‌های بعدی انجام دادند، اما توپ دیگری از خط دروازه‌ها عبور نکرد و بازی با برتری ۳-۲ رئال به پایان رسید.
منبع: ورزش ۳

کد خبر: 19218