افغانستان / آخرین خبر / سیاسی
سفارت ایران در کابل در مورد ادعای ضرب و شتم شهروندان افغانستان در ایران می‌گوید که برخی بدخواهان با هدف تخریب روابط و به راه انداختن جنگ روانی اقدام به انتشار کلیپ‌های غیر واقعی یا قدیمی نموده‌اند.
به گزارش خبرگزاری دید، سفارت ایران در کابل امروز شنبه(۱۵قوس) گفته است که ادعای ضرب و شتم شهروندان افغانستان در ایران غیر واقعی است.

این سفارت در بیانیه‌ای نوشته است: در پی انتشار دو کلیپ، با موضوع ضرب و شتم اتباع محترم افغان در ایران و متعاقب آن صدور بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان مبنی بر پیگیری این امر، بلافاصله تحقیقات فنی گسترده‌ای توسط نیروی انتظامی و وزارت امور خارجه ایران در این رابطه آغاز و مشخص گردید که با نهایت تاسف عواملی در داخل افغانستان با هدف تخریب روابط و ایجاد تنش‌های مقطعی در مناسبات دو کشور؛ اقدام به پخش این ویدئوها که یکی مربوط به کشوری بجز ایران و دیگری مربوط به پنج سال پیش می‌باشد، نموده‌اند.
بهه گفته این سفارت، تردیدی نیست که مناسبات دو کشور برادر و همسایه بر اصول و پایه‌های محکمی استوار است که اقدامات بدخواهان خللی در استحکام آن به وجود نیاورده و بالعکس موجب هشیاری بیش از پیش مقامات دو کشور در برخورد با عوامل ایجاد جنگ روانی و بازی‌های تبلیغاتی در آینده خواهد شد.
ایران میزبان نزدیک به چهار میلیون مهاجر افغان است و برخی این مهاجران اکنون به طور دایم در آن کشور اقامت دارند.

کد خبر: 80571