آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر ایران در پیامی دستور داده است که ترور محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای این کشور، باید به صورت جدی پیگیری و عاملان و آمران آن، مجازات قطعی شوند.

به گزارش خبرگزاری ید، در پی ترور محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران، آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر این کشور گفته است که همه دست‌اندرکاران دو موضوع را باید به جد در دستور کار خویش قرار دهند، نخست، پیگیری و مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت، دوم پیگیری تلاش‌های علمی و فنی دانشمند هسته‌ای ایران در همه بخش‌هایی که وی به آن اشتغال داشت.
شرح کامل پیام رهبر ایران قرار زیر است:
«بسم‌الله الرحمن الرحیم
دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌‌ای و دفاعی کشور جناب آقای محسن فخری‌زاده به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه به شهادت رسید. این عنصر علمی کم‌نظیر جان عزیز و گرانبها را به خاطر تلاش‌های علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست. دو موضوع مهم را همه‌ دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ بخش‌هایی که وی بدانها اشتغال داشت. اینجانب به خاندان مکرم او و به جامعه‌ علمی کشور و به همکاران و شاگردان او در بخش‌های گوناگون، شهادت او را تبریک و فقدان او را تسلیت می‌گویم و علو درجات او را از خداوند مسئلت می‌کنم».
محس فخری‌زاده رییس مرکز تحقیقات فناوری جدید سپاه پاسداران و شخصیت برجسته در برنامه هسته‌ای ایران بود.

کد خبر: 80197