مارک والبرگ بازیگر معروف امریکایی، دست کم ۱٫۵ میلیون دالر از دستمزدش را که بابت ثبت دوباره بعضی صحنه‌های فلم «تمام پول‌های جهان» به کارگردانی «ریدلی اسکات» دریافت کرده بود، به «جنبش مبارزه به آزار و اذیت جنسی» تحت عنوان «Time’s Up» اهدا کرد.
والبرگ این کمک را به نام «میشل ویلیامز» به ثبت رسانده است. ظاهراً اختلاف چشمگیر دستمزد «ویلیامز» بازیگر زن این فلم و دریافتی والبرگ برای حضور دوباره در برخی صحنه‌های فلم در روزهای اخیر جنجال‌ساز شده بود.
به نوشته ایندیپندنت، والبرگ با انتشار بیانیه‌ای گفته است:«طی چند روز گذشته، میزان دستمزد من برای ثبت دوباره «تمام پول‌های جهان» خبرساز شده بود. من صد در صد حامی مبارزه برای دستمزد عادلانه هستم و ۱٫۵ میلیون دالر را به نام میشل ویلیامز به صندوق جنبش «Time’s Up» اهدا می‌کنم».
والبرگ همچنین در ادامه بیانیه‌اش تاکید کرده است: «بحث کنونی یادآور آن است که هر کدام از ما که از جایگاهی تاثیرگذار برخورداریم وظیفه داریم نابرابری‌های موجود از جمله اختلاف دستمزد بین زنان و مردان را به چالش بکشیم..»
در همین حال ۵۰۰ هزار دالر اضافه‌تر نیز برای جبران این اختلاف دستمزد از سوی آژانس «دبلیو ام ئی» به نام ویلیامز به جنبش مبارزه علیه آزار و اذیت جنسی اهدا شد.
از سویی هم، «میشل ویلیامز» در واکنش به اهدای کمک والبرگ در بیانیه‌ای یادآور شد: «امروز مسئله صرفاً من نیستم. همکاران زن من کنار من و برای من ایستادند، دوستان اکتیویستم به من یاد دادند از صدایم استفاده کنم و مردان صاحب قدرت شنیدند و عمل کردند».
ویلیامز در ادامه از والبرگ و جامعه زنان و مردانی که در حمایت از این حرکت قدم برداشته‌اند، تشکر کرده و گفته «اگر حقیقتاً به دنبال دنیایی برابر هستیم نیازمند تلاش و فداکاری برابر نیز هستیم».
او در پایان بیانیه‌اش تاکید کرده، از «آنتونی رپ» بازیگر «پیشتازان فضا» که نخستین بار «کوین اسپیسی» را به رسوایی اخلاقی متهم ساخت، حمایت می‌کند. رپ با بیان این که تماشای زنانی که درباره آزار و اذیت‌های جنسی در «هالیوود» لب به سخن گشودند، الهام‌بخش او شد تا داستان خودش را با صدای بلند به اشتراک بگذارد.


کد خبر: 21781