ارگ ریاست‌جمهوری، با نشر یک اعلامیه، ضمن محکوم‌کردن رویداد تروریستی شب گذشته در «مسجد الزهرا» واقع غرب کابل، آن را جنایت ضد دینی و بشری خوانده است.

به گزارش خبرگزاری دید، در اعلامیه ارگ ریاست‌جمهوری آمده است که تروریستان با هدف قراردادن مساجد و گردهمای‌های سیاسی در تلاش‌اند تا در کنار جنایت، به تنش‌های قومی و سیاسی نیز دامن بزنند.

متن کامل اعلامیه ارگ:

« تروریستان به سلسله جنایات ضد دینی و بشری، شب گذشته نمازگزاران وعبادت ‌کنندگان را در مسجد الزهرا هدف حمله تروریستی قرار دادند که از اثر آن شماری از هموطنان عابد ما شهید و مجروح گردیدند. این جنایت‌کاران از اول ماه مبارک رمضان تاکنون باربار دست به جنایت‌های خونین زده و فاجعه بشری خلق کرده‌اند.

تروریستان با هدف قراردادن مساجد وگردهمای‌های سیاسی در تلاش‌اند تا در کنار جنایت به تنش‌های قومی و سیاسی نیز دامن بزنند. این رفتارها نشان می‌دهند که تروریزم؛ مرز، قوم، مذهب، زبان و سمت نمی‌شناسد، بلکه با هدف قراردادن اماکن مقدس و مردم عام، در صدد ایجاد فضای رعب و وحشت‌اند.

تروریستان باید بدانند که مردم افغانستان همواره به حیث ملت متحد و یک‌پارچه در کنارهم قرار دارند و این‌چنین اعمال خصمانه که خلاف همه موازین دینی و ارزشی است، نمی‌تواند به‌ هیچ عنوان به وحدت اقوام باهم برادر، روندهای سیاسی و مذهبی ملت افغانستان آسیب وارد کند.

رییس‌جمهور محمداشرف غنی، طی تماس‌های تیلفونی جداگانه با استاد محمد سرور دانش، معاون دوم رییس‌جمهور، استاد محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرائیه و استاد محمد کریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح، بابت رویداد تروریستی شب گذشته ابراز همدردی کرد.

رییس‌جمهور، به جنرال مراد علی مراد، معین ارشد امور امنیتی و محمد معصوم ستانکزی رییس عمومی امنیت ملی کشور دستور داده‌ است، تا تدابیر لازم امنیتی را جهت خاکسپاری شهدا و مراسم فاتحه روی‌دست گیرند و همچنان در تامین امنیت بیش‌تر اماکن عبادی تدابیر جدی اتخاذ کنند.

رییس‌جمهور کشور از قهرمانی و فداکاری سربازان پولیس بویژه سرباز شهیدی که شب گذشته باعث جلوگیری از یک فاجعه بزرگ‌تر شد، ستایش نموده و همچنان، شهادت الحاج رمضان حسین‌زاده یک‌تن از تجار خیر، ملی، شخصیت وطن‌دوست و خدمت‌گذار مردم را به خانواده و دوستان وی تسلیت عرض می‌دارد.

رییس‌جمهور اسلامی افغانستان، ضمن تاثر عمیق و ابراز تسلیت به خانواده‌های شهدای حادثه المناک تروریستی شب گذشته، به شهدا جنت فردوس و به مجروحین از بارگاه ایزد متعال آرزوی صحت‌مندی می‌نماید.»

کد خبر: 9801