رییس جمهور ایالات متحده در تازه ترین اظهارات، علیه دموکرات‌ها تاخته و زندگی را در شهرهای زیر اداره این حزب بدتر از افغانستان خوانده است.

رییس جمهور ایالات متحده در تازه ترین اظهارات، علیه دموکرات‌ها تاخته و زندگی را در شهرهای زیر اداره این حزب بدتر از افغانستان خوانده است.
به گزارش خبرگزاری دید، دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» روند افزایشی جرم و جنایت در شهرهای شیکاگو و بالتیمور را مورد انتقاد قرار داد و شرایطشان را با افغانستان و هندوراس مقایسه کرد.
ترامپ گفت: «زندگی در این شهرها مثل زندگی در جهنم است».
ترامپ شهرداران دموکرات شهرهای شیکاگو، بالتیمور، دیترویت و اوکلند و همچنین «باراک اوباما» رییس‌جمهور سابق امریکا و «جو بایدن» رقیب دموکرات خود را مقصر نرخ بالای قتل و جرایم خشونت‌بار در آن‌ها دانست. ترامپ گفت: شیکاگو یک نمونه است، از افغانستان هم بدتر است.
رییس‌ جمهور امریکا در نشستی در ویسکانسین که یکی از ایالت‌های مهم در نتیجه انتخابات پیش‌روی امریکاست هم توانایی صحبت کردن جو بایدن رقیب دموکراتش را زیر سوال برد و گفت نامزد دموکرات‌ها در صورت پیروزی در انتخابات به دست «گروهی از دیوانگان حاشیه‌ای و تندرو» کنترل خواهد شد.
او بار دیگر مسئله سن و وضع سلامتی بایدن را هم مطرح کرد و توانایی وی برای ریاست‌جمهوری را زیر سوال برد.
ترامپ گفت: هر وقت او صحبت می‌کند، نمی‌تواند دو تا جمله را پشت سر هم بیان کند. او حتی نمی‌تواند حرف بزند. او نامزدی است که این کشور را نابود خواهد کرد.
ناآرامی و تیراندازی در روزهای گذشته در شیکاگو، بزرگترین شهر ایالت «ایلینوی» منجر به کشته شدن ۱۰ تن از جمله ۴ کودک و جراحت دست کم ۶۰ تن شد.
بنابر گزارش‌های رسانه‌ای اخیر، این شهر امریکا طی ۳ روز بالاترین آمار خشونت با اسلحه در سال جاری میلادی را تجربه کرد. از شب جمعه گذشته تا صبح دوشنبه به ۱۰۴ نفر در سراسر این شهر شلیک شد.
این آمار از لحاظ تعداد کسانی که هدف تیراندازی قرار گرفته‌اند رکورد جدیدی در سال جاری محسوب می‌شود؛ با این حال، شمار جان‌باختگان در این تیراندازی‌ها هنوز به آخر هفته ماه می نمی‌رسد. در تیراندازی‌های آخر هفته در ماه می به ۸۵ نفر در این شهر تیراندازی شد که بر اثر آن ۲۴ نفر کشته شدند.
شیکاگو با جمعیت بیش از ۹ میلیون نفر سومین شهر پرجمعیت در ایالات متحده است و پرجمعیت ‌ترین شهر غرب امریکاست. این شهر یکی از خشن‌ترین و جرم‌خیزترین شهرهای امریکا محسوب می‌شود. پژوهشگران هنوز نتوانسته‌اند این پدیده را تبیین کنند. در مقاله‌ای که سال ۲۰۱۷ در اندیشکده آتلانتیک ارائه شده آمده که پژوهشگران و تحلیلگران هنوز به اجماع بر سر دلایل این موضوع نرسیده‌اند.

کد خبر: 70746