برخی نمایندگان مجلس می‌گویند که پاکستان تلاش دارد بندر تجارتی حیرتان را ببندد و از این خاطر شمال کشور را ناامن کرده است.

برخی نمایندگان مجلس می‌گویند که پاکستان تلاش دارد بندر تجارتی حیرتان را ببندد و از این خاطر شمال کشور را ناامن کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، عباس ابراهیم‌زاده نماینده بلخ در مجلس می‌گوید که پاکستان تلاش دارد توسط گروه طالبان شمال کشور را سقوط دهد و بندر تجارتی حیرتان را ببندد.
این سخنان را آقای ابراهیم‌زاده در نشست عمومی مجلس نمایندگان امروز شنبه(۲۱جدی) بیان کرده است.
او اضافه کرد که هم‌اکنون بلخ به شهر وحشت و دزدی مبدل شده، اما مسئولین به فکر فساد بیشتر و خرید خانه در دبی و ترکیه می‌باشند.
ابراهیم زاده اضافه کرد که از سوی دیگر پاکستانی‌ها بعد از مسدود سازی مرز «آقینه» سعی دارند تا توسط طالبان «بندر حیرتان» را مسدود سازند تا هیچ کالایی از سمت شمال وارد کشور نشود.
او هشدار داد که اگر بندر حیرتان مسدود ساخته شود، احتمال دارد که یک بوری آرد به ۵ هزار افغانی برسد.
پولیس در خدمت مقامات:
یک نماینده دیگر مجلس نیز می‌گوید که در حال حاضر از ۱۴ هزار نیروی پولیس کابل، ۱۰ هزار آن در اختیار و خدمت مقامات بلندپایه دولتی مصروف هستند.
علی‌اکبر جمشیدی نماینده دایکندی از افزایش جرایم جنایی در کابل اظهار نگرانی کرد و گفت علت افزایش سطح جرایم کمبود تشکیل پولیس وزارت امور داخله می‌باشد.
جمشیدی افزود که هم‌اکنون براساس آمارهای ارائه شده از سوی فرماندهی پولیس کابل، ۱۴ هزار پولیس در پایتخت فعالیت دارد که از این جمله ۱۰ هزار آن در خدمت افراد بلند پایه دولتی و زورمندان قرار دارد و تنها ۴ هزار تن آنان برای پیاده ساختن نظم در جامعه و تنفیذ قانون کار می‌کنند.
این نماینده مجلس خواستار بیرون شدن این نیروها از خدمت زورمندان و احیای پاسگاه‌های پولیس همانند سابق شد.

کد خبر: 62179