مسئولین محلی در ولایت بامیان روز چهارشنبه طی نشست خبری گفتند که امسال چهار جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری در ولایت بامیان برگزار می‌گردد
به گزارش خبرگزاری دید، طاهر زهیر والی بامیان گفت: در فصل‌های تابستان و خزان سال جاری چهار جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری در ولایت بامیان برگزار می‌گردد.
والی بامیان در این نشست خبری به خبرنگاران گفت: جشنواره دمبوره، جشنواره گل کچالو، جشنواره راه ابریشم و سمپوزیم فولکلور هزاره‌گی به منظور رشد صنعت گردشگری/توریزم و بلند بردن سطح اقتصاد مردم محل برگزار خواهد شد.
زهیر علاوه کرد: این جشنواره‌ها شامل برنامه‌های متنوع فرهنگی، توریستی و هنری می‌باشد که بازی‌های محلی، اجرای موسیقی محلی، نمایشگاه صنایع دستی، شعر خوانی، قصه گویی، اجرای تئاتر و دیگر برنامه‌های جالب فرهنگی را دربر می‌گرد.
والی بامیان اشاره کرد که بامیان یک ولایت توریستی است در کنار جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، این برنامه‌های فرهنگی ما را کمک می‌کند که در طول سال گردشگران بیشتر از این ولایت دیدن کنند و چرخه اقتصاد مردم محل به حرکت و.
والی بامیان تاکید دارد که در روز های جشنواره، آمادگی‌های لازم روی دست است.
قرار است در ۸ و ۹ سرطان جشنواره دمبوره بامیان در مرکز این ولایت برگزار گردد، در این جشنواره هنرمندان ولایات مختلف افغانستان موسیقی محلی دمبوره را اجرا خواهند کرد.


کد خبر: 31306