گزارش تازه سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۶ هزار واقعه مثبت ثبت شده است.

گزارش تازه سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۶ هزار واقعه مثبت ثبت شده است.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد روز چهار‌شنبه ۱۰۶ هزار مورد تازهٔ ابتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شد که رکورد تازه‌ای در این زمینه به‌شمار می‌آید.
داکتر تدروس ادهانوم رییس سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۶ هزار مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شده که تاکنون بیشترین رقم ابتلا در یک روز به شمار می‌رود.
وی افزود تقریباً دو سوم این موارد فقط در چهار کشور گزارش شده‌ است.
این چهار کشور عبارتند از ایالات متحده، روسیه، برازیل و بریتانیا، از این میان روسیه به نسبت کمترین شمار مرگ‌‌ومیر در اثر این بیماری همه‌گیر را داشته است که زیر ۰/۰۹ درصد کلّ مبتلایان بوده، حال آنکه این رقم در ایالات متحده ۶ درصد،‌ در برزیل ۶/۶ درصد و در بریتانیا ۱۴/۲ درصد بوده است.
برزیل و روسیه اخیراً شاهد اوج‌گیری شیوع بیماری بوده‌ و هر کدام، طی چند روز گذشته، بیش از ۱۰ هزار مبتلای تازه در هر روز داشته‌اند، برازیل از داروی کلوروکین برای درمان بیماران استفاده می‌کند.
از سوی دیگر رییس کل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد دربارهٔ وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشورهای درحال‌توسعه بسیار نگران است.
بسیاری از کشورهای امریکای لاتین نظیر پرو، مکسیکو و شیلی ظرف پنج روز گذشته روزانه بیش از ۲۰۰۰ مورد ابتلای جدید به این بیماری را گزارش کرده‌اند، در هند نیز شمار ثبت شدهٔ ابتلا به ویروس کرونا طی چهار روز پی‌در‌پی، حدود ۵۰۰۰ نفر در روز باقی مانده است.

کد خبر: 68906