نخست‌وزیر هند آغاز دیدار پنج روزه تیم ملی کرکت افغانستان را با تیم کرکت این کشور، یک بازی تاریخی خوانده است.
اولین روز این مسابقات از ساعتی پیش در استدیوم شهر «بنگلور» هند با حضور داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت آغاز شده است.
به گزارش خبرگزاری دید، بر اساس آخرین نتیجه بازی، تاکنون تیم هند در ۲۷ آور، ۱۵۸ امتیاز در برابر افغانستان به دست آورده، در حالی که هیچ بازیکن خود را از دست نداده است.
بر اساس قواعد جهانی، بازی‌های تست یا ۵ روزه در ۴ اینگ برگزار می‌شود و هر تیم که در دو اینگ امتیاز بیشتری به دست بیاورد، قهرمان مسابقات خواهد بود.
افغانستان بازی بسیار سختی را در مقابل تیم هند در پیش دارد.
درهمین‌حال، نارندرا مودی نخست‌وزیر هند این دیدار را یک رویداد تاریخی می‌داند که به‌ گفته او، تیم ملی کرکت افغانستان نخستین دیدار تست‌اش را دربرابر یک عضو دایمی شورای جهانی کرکت آغاز کرده‌ است.


آقای مودی افزوده که این افتخار برای هند است که از تیم جوان کرکت افغانستان که دست‌آوردهای زیادی داشته‌است، میزبانی می‌کند.
از سویی هم، عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور که در مراسم آغاز این بازی شرکت کرده بود، در توییترش نوشته‌است:« من برای گشایش تاریخی بازی تست در شهر بنگلور که ملی‌پوشان کشور در برابر تیم هند به‌میدان می‌روند، افتخار می‎کنم. افغانستان با برگزاری این بازی، تاریخ را رقم خواهد زد.»


او از بورد کرکت هند برای میزبانی افغانستان در این بازی، سپاس‌گزاری کرد.
این درحالی‌ است که اصغر استانکزی، کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان پس‌ ‌از شکست‌ تیم کرکت بنگلا‌دیش در برابر تیم کرکت افغانستان در بازی «سریس۲۰آوره»، گفته ‌است که بازیکنان با روحیه بالا در برابر تیم ملی هند در بازی تست، قرار خواهند گرفت.
افغانستان که به تازگی به عضویت دایمی شورای جهانی کرکت درآمده است، در رقابت‌های چندماه اخیر پیروزی‌های خوبی دربرابر شماری‌ از کشورها داشته ‌است.


کد خبر: 31021