وزارت ترانسپورت کشور می‎گوید که به‌زودی نشست سه‌جانبه شورای هماهنگی به‌منظور بحث و تدوین معاهدات الحاقی بندر چابهار برگزار می‎شود.
به گزارش خبرگزاری دید، وزارت ترانسپورت گفته که معاهدات الحاقی توافقنامه بندر «چابهار» از سوی مجلس نمایندگان افغانستان، هند و ایران تصویب شده و به زودی شورای هماهنگی با نمایندگانی از این سه کشور، برای بحث و تدوین آن برگزار می‎شود.
فوزیه احسانی معیین وزارت ترانسپورت، روز جمعه (۲۰ دلو) در نمایشگاه ترانزیت موسوم به «حمل و نقل و سفر» در کابل گفت که بندر چابهار راه خوب و مهم ترانزیتی برای افغانستان است.
خانم احسانی افزود:« به‌ زودی شورای هماهنگی توافقنامه چابهار به سطح معیینان سه کشور به‌ شمول ایران، افغانستان و هند برگزار می‎شود. امیدوار هستیم که بتوانیم یک پیشرفت بسیار خوب و به‌عنوان یک راه ‌بدیل ترانزیتی تا زمانی ‎که مشکلات حمل و نقل ما با پاکستان حل می‎شود، بتوانیم از موافقتامه چابهار به نحو احسن آن استفاده کنیم.»
توافقنامه بندر چابهار سال گذشته میان رهبران افغانستان، ایران و هند به امضا رسید و حکومت افغانستان استفاده از این بندر را یک فرصت مهم ترانزیتی، تجارتی و نقطه اتصال سه کشور عنوان کرد.
گفتنی است که اولین محموله گندم کمکی هند، در ماه جدی سال جاری از طریق بندر چابهار وارد افغانستان شد.

کد خبر: 23637