وزارت امور داخله می گوید که فرماندهی پولیس کاپیسا در یک عملیات در این ولایت، یک گروه شش نفری را که بر دو زن در حصه دوم کاپیسا تجاوز گروهی کرده بودند، بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دید، وزارت امور داخله امروز دوشنبه (۷ میزان) در خبرنامه‌ای گفته که فرماندهی پولیس ولایت کاپیسا با اجرای یک عملیات اوپراتیفی، گروه شش نفری را در پیوند به تجاوز بر دو بانو، بازداشت کرده است.
در خبرنامه آمده است که این افراد، جمعه شب پس از تجاوز بر دو بانو در مربوطات ولسوالی حصه دوم کاپیسا متواری گردیده بودند. یکی از این افراد هنگامی که می‌خواست از نزد پولیس فرار نماید، در اثر شلیک گلوله زخمی شده است.
وزارت امور داخله تصریح کرده که از نزد این افراد، یک میل کلاشنیکوف و مقداری تجهیزات نظامی نیز بدست آمده است و بررسی‌های پولیس در رابطه به این قضیه ادامه دارد.
دو روز پیش یک منبع معتبر امنیتی به رسانه‌ها گفت که برادر و یازده محافظ خدیجه الهام نماینده مردم کاپیسا در مجلس، بر دو زن در این ولایت تجاوز گروهی کردند.
این دو زن روز جمعه برای تفریح به کاپیسا رفته بودند.
به گفته منبع، موتر حامل این دو زن ناوقت روز جمعه گذشته در منطقه صیاد دچار مشکل می‌شود و افراد تفنگ‌دار این دو زن را به یک منزل مسکونی، در روستای جمال‌آغه، ولسوالی حصه دوم ولایت کاپیسا انتقال می‌دهند و سپس بر آنان تجاوز می‌کنند.
پس از رسانه‌‌ای شدن این خبر، این دو زن در گفت‌وگو با رسانه‌ها بیان داشتند که تجاوزگران آنان را تهدید کرده و گفته‌اند که محافظان وکیل خدیجه الهام می‌باشند

کد خبر: 75872