حکومت پاکستان به تازگی لیستی را از گروه‌های فعال تروریستی که در این کشور به فعالیت می‌پردازند، منتشر کرده است.
در این لیست نام ۷۲ گروه فعال تروریستی ذکر شده است که در نقاط مختلف این کشور فعالیت دارند و عملیات تروریستی را در کشورهای دیگر رهبری می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری دید، این اقدام حکومت پاکستان نخستین گامی است که در راستای مبارزه با هراس‌افکنی در این کشور برداشته شده است. وزارت داخله پاکستان به شهروندان هشدار داده است که هرکسی با این گروه‌های ارتباط داشته باشد، مجازات خواهد شد.
در فهرستی که وزارت داخله پاکستان نشر کرده، نام گروه‌هایی همانند: تحریک طالبان پاکستانی، داعش، لشکر طیبه، لشکر جنگهوی، جماعت‌الدعوه، جیش محمد، کمیته امنیت مردمی، اهل سنت والجماعت، ارتش متحد بلوچستان و بنیاد فلاح انسانیت آمده است.
در این میان جماعت‌الدعوه که رهبری آن به دوش حافظ سعید است، متهم به حملات سال ۲۰۰۸ شهر بمبئی می‌باشد.
لیست نام گروه‌های تروریستی در حالی از سوی پاکستان به نشر می‌رسد که در چند ماه اخیر، ایالات متحده امریکا این کشور را متهم به حمایت از تروریزم کرده و کمک‌هایش را به آن کشور به حالت تعلیق در آورده است.
در روز نخست سال ۲۰۱۸ میلادی نیز دونالد ترامپ در توییتی، پاکستان را به عدم صداقت در مبارزه با تروریزم متهم کرده و گفته بود که ۳۳ میلیارد دالر کمک ایالات متحده به پاکستان هدر رفته است.
گفتنی است که کابل نیز هماره اسلام‌آباد را متهم به حمایت از تروریزم کرده و گفته است که این کشور برای تروریستانی که در افغانستان فعالیت‌های تخریبی دارند، پناه می‌دهد.


کد خبر: 21281