صدیق صدیقی سخنگوی ریاست‌جمهوری می‌گوید در حال حاضر ۹۸ فیصد عملیات‌های نظامی توسط نیروهای امنیتی و دفاعی کشور انجام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری دید، سخنگوی ریاست‌ جمهوری امروز سه‌شنبه(۲۷ عقرب) در یک نشست خبری در کابل گفت که روابط دولت افغانستان با ایالات متحده امریکا و سازمان نظامی ناتو براساس منافع مشترک است.
آقای صدیقی همچنان به ادامه همکاری‌های ایالات متحده و ناتو اشاره کرده و گفت: مشارکت ما با ناتو و ایالات متحده یک مشارکت بنیادی است و ادامه خواهد داشت.

سخنگوی ریاست‌ جمهوری در ادامه گفت: دولت افغانستان در کنفرانس جنوا روی ده مورد اساسی با جامعه جهانی تعهد خواهد کرد. آقای صدیقی اما در زمینه جزئیات ارایه نکرد.
ریاست ‌جمهوری در حالی بر ادامه همکاری‌های دولت افغانستان و ایالات متحده امریکا تأکید می‌کند که پیشتر «واشنگتن‌پست» گزارش کرده بود که دو مقام امریکایی که از موضوع کاهش نیروهای آن کشور در افغانستان و عراق آگاهی دارد به تازگی گفته‌اند که کاخ سفید در هفته جاری کاهش شمار نیروها را اعلان خواهد کرد.
به گفته این مقامات، کاخ سفید قصد دارد شمار نیروهای امریکایی را در افغانستان به ۲ هزار و ۵۰۰ تن کاهش دهد. کاخ سفید همچنین شمار نیروهایش را در عراق از ۳ هزار تن به ۲ هزار و ۵۰۰ تن کاهش خواهد داد.
با این همه اما، سخنگوی ریاست‌جمهوری می‌گوید که ظرفیت‌های قابل ملاحظه‌ای در وجود نیروهای امنیتی وجود دارد و می‌توانند از کشورشان به صورت مستقلانه دفاع کنند.

کد خبر: 79567