تا چند روزی دیگر رمضان از راه می‌رسد با این وجود، مسئولان محلی ولایت هرات هشدار دادند با افرادی که در این ماه اقدام به احتکار و گران‌فروشی می‌کنند برخورد جدی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری دید، همزمان با برگزاری جلسه مشترک مسئولان محلی و اتحادیه‌های صنفی، اتاق تجارت، اتحادیه موادغذایی، اتحادیه مواد نفتی و اتحادیه پیشه‌وران، محمد آصف رحیمی والی هرات از اصناف و کسبه‌کاران خواست تا عدل و اصناف را در معاملات روزمره به خصوص در رمضان بگونه جدی مراعات کنند.
در این نشست که به هدف بررسی طرح ساماندهی به وضعیت اصناف و جلوگیری از گران‌فروشی در سطح شهر هرات در آستانه رمضان برگزار شده بود، والی هرات بااشاره به مشکلات افراد نیازمند گفت:« ماه مبارک رمضان ماه خیر و برکت است و باید از این ماه در جهت تزکیه نفس استفاده شود.»
در این نشست همچنان فیصله شد تا هیئت مشترک از ادارات دولتی، اقتصادی، اتاق تجارت، اتحادیه مواد غذایی، شورای ولایتی و سایر بخش‌ها تنظیم گردد، تا به صورت منظم در ماه مبارک رمضان از بازار بررسی و از كيفيت مواد غذایی نظارت و كنترول نمایند.
بنابر فیصله این نشست، دکانداران ملزم و مکلف به جلوگیری از گران‌فروشی و احتکار هستند، در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی با افراد متخلف از طریق ادارات عدلی و قضایی برخورد جدی خواهد شد.
در نشست مذکور همچنان به موضوع کاهش قیمت آرد در بازار نیز اشاره شد و از صنف خبازان خواسته شد تا با در نظرداشت کاهش نرخ آرد در بازار در کاهش قیمت نان نیز اقدام نمایند.


کد خبر: 29319