ادامه تظاهرات معترضان علیه قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست امریکایی که از سوی پولیس حین بازداشت کشته شد، موجب تعطیلی موقت کاخ سفید شد.

ادامه تظاهرات معترضان علیه قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست امریکایی که از سوی پولیس حین بازداشت کشته شد، موجب تعطیلی موقت کاخ سفید شد.
کاخ سفید با گسترش ناآرامی‌های ناشی از مرگ یک سیاه‌پوست توسط پولیس ایالت مینسوتا به آتلانتا و واشنگتن دی سی، به طور موقت بسته شد.
بر اساس گزارش‌ها، به دلیل حضور معترضان در اطراف کاخ سفید، به خبرنگارانی که در داخل ساختمان کاخ سفید حضور داشتند دستور داده شد در داخل ساختمان باقی بمانند. خبرنگاران گزارش دادند که مدتی بعد کاخ سفید از تعطیلی درآمده است.
اعتراضات به مرگ یک شهروند امریکایی سیاهپوست توسط پولیس در شهر مینیاپولیس همچنان ادامه دارد و شهردار این شهر پیش از این اعلام «وضعیت اضطراری» و اجرای مقررات منع رفت و آمد کرده بود.
همزمان، تیم والز والی ایالت مینسوتا از گارد ملی خواست که مانع تنش‌ها در سومین شب تجمع معترضان شود.
از سوی دیگر، معترضان خشمگین شب گذشته به یک مرکز پولیس در شمال شهر مینیاپولیس رفته و گروهی از تظاهرات کنندگان در جریان این حمله ساختمان حوزه ناحیه سوم مینیاپولیس را به آتش کشیدند.
بنا به اعلام پولیس مینیاپولیس، مأموران این حوزه پیش از به آتش کشیده شدن ساختمان محل را ترک کرده بودند.
انتشار تصاویر ویدئویی از مرگ جورج فلوید مرد سیاهپوست ۴۶ ساله موجی از اعتراض را در امریکا برانگیخته است و از روز سه شنبه شهر مینیاپولیس و مناطق دیگری از امریکا صحنه اعتراضات علیه عملکرد پولیس این کشور بوده است.
تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که جورج فلوید پیش از مرگ از مأمور پولیس که زانویش را بر روی گردن او فشار می‌داد، خواسته بود که به او اجازه تنفس بدهد، اما پولیس این کار را نکرد و این موضوع منجر به مرگ این فرد شد.
هر چند مقامات ایالتی و فدرال وعده داده‌اند که درباره مرگ این مرد سیاهپوست تحقیق می‌شود، اما تأخیر در تعقیب قضائی عاملان مرگ او خشم ساکنان مینیاپولیس به ویژه سیاهپوستان را برانگیخته است.
همچنین «فیلونویز فلوید»، برادر جورج فلوید خواستار بازداشت «فوری» مأمورانی شده است که در مرگ برادرش نقش داشتند. او ضمن تاکید بر تظاهرات «صلح آمیز» اظهار داشت: «از اینکه می‌بینم مردان سیاهپوست کشته می‌شوند خسته شده‌ام».
‌ساعاتی پیش منابع خبری امریکا از بازداشت مأمور پولیسی که این شهروند سیاهپوست را به قتل رسانده بود، خبر دادند، اما این خبر تأثیری در روند اعتراضات نداشت.

کد خبر: 69261