به دنبال ادامه اعتراضات هواداران جنبش در شمال کشور، برخی از نمایندگان مجلس با متهم کردن رییس جمهور غنی به دسیسه‌سازی، در نشست امروز چهارشنبه (۲۰سرطان) این مجلس، هشدار دادند که اگر آقای غنی دست از دسیسه‌سازی برندارد، مردم در برابر نظام خواهند ایستاد.به دنبال ادامه اعتراضات هواداران جنبش در شمال کشور، برخی از نمایندگان مجلس با متهم کردن رییس جمهور غنی به دسیسه‌سازی، در نشست امروز چهارشنبه (۲۰سرطان) این مجلس، هشدار دادند که اگر آقای غنی دست از دسیسه‌سازی برندارد، مردم در برابر نظام خواهند ایستاد.
به گزارش خبرگزاری دید، در همین روز ادامه اعتراضات در شمال کشور، امروز معترضان در فاریاب و سرپل دروازه دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات را در این دو ولایت بستند و بار دیگر پای هیئت بلندپایه امنیتی به فاریاب رسید.
اکنون برخی نمایندگان مجلس با متهم کردن رییس جمهور غنی به دسیسه‌سازی در کشور، هشدار داده‌اند که اگر آقای غنی دست از دسیسه‌سازی برندارد، مردم در برابر نظام قیام خواهند کرد.
ظاهر قدیر نماینده ننگرهار در مجلس گفت:« رییس‌ جمهور دسیسه‌سازی می‌کند و کشور را به بحران می‌برد. اگر رییس‌ جمهور در سیاست‌اش تغییر نیاورد، مردم در ولایت‌ها در برابر نظام ایستاده خواهند شد. رییس‌جمهور افغان‌ها را با تباهی مواجه کرده است.»
احمد بهزاد نماینده هرات نیز گفت:« بحران‌سازی‌های حکومت است که مناطق امن به ناامن تبدیل شده است. مردم یا کشته می‌شوند و یا هم اختطاف می‌شوند. حکومت جانیان طالب و داعشی را آزاد می کند.»

در همین حال، محمد نعیم لالی حمیدزی نماینده قندهار می‌گوید:« بازداشت قیصاری خاص به خاطر ناامن کردن شمال از سوی حکومت صورت گرفته و عامل کشتار مردم ارگ است.»
در همین حال، همایون همایون معاون اول مجلس نمایندگان تاکید ورزید که تبعید معاون اول ریاست جمهوری بخشی از قانون‌شکنی‌های رییس‌جمهور است.
آقای همایون گفت:« موضوع معاون اول غیرقانونی است و کسی حق تبعید را بر بنیاد قانون ندارد. عمل غیرقانونی رییس ‌جمهور است و ما این عمل را محکوم می‌کنیم.»
گفتنی است که این نمایندگان، همچنان حکومت را به ناتوانی در مدیریت کشور متهم کردند.

 


کد خبر: 32512