جمعی از هنرمندان جوان، بر روی دیوار کنسولگری آلمان در شهر مزار شریف، تصاویر صلح‌آمیز، رسم کردند.
به گزارش خبرگزاری دید، برنامه مذکور از سوی اتحادیه هنرمندان و انجمن فرهنگی داکتر سمیع حامد، راه‌اندازی شده‌است.
محمد صابر نقشبندی، رییس اتحادیه هنرمندان ولایت بلخ، گفت: جوانان هنرمند به‌ مناسبت سال نو خورشیدی و ۸ مارچ روز جهانی زن، طرح‌های نقاشیِ که پیام صلح، همدلی و پرهیز از جنگ و خشونت را دارند به روی دیوار کنسولگری کشور آلمان در مزار شریف رسامی کرده‌اند.
وی گفت: اکثریت طرح‌ها از سوی خود هنرمندان جوان انتخاب شده و روی چگونگی هر طرح چند روز کار صورت گرفته است .
فرخنده سادات، یکی از هنرمندان گفت: چندی قبل دیوار و ساختمان کنسولگری آلمان در یک انفجار به کلی تخریب شده بود؛ ولی آنان با کشیدن تصاویر صلح‌آمیز می‌خواهند ذهنیت‌های منفی را از افکار مردم شهر دور ساخته و آنان را به دوستی و همدلی دعوت کنند .
آدینا غریب، یکی دیگر از نقاشان می‌گوید: آنان با کشیدن این تصاویر پاسخ دندان‌شکن خواهند داد به کسانی که همه‌روزه دست به انتحار و انفجار می‌زنند و سبب کشتار مردم و تخریب آبادی‌ها می‌شوند .
گل بی بی جویا، یکی از بازدید کنندگان می‌گوید: همه‌روزه مردم تصاویری که نشان‌دهنده وحشت و اضطراب بود، در این محل می‌دیدند، ولی اکنون تصاویر زیبا و نقش‌های رنگی جای آنرا گرفته است.
به باور وی، با این‌که این تصاویر نمادین‌اند، ولی در آستانه جشن نوروز می‌توانند تصویر خوبی از مزار شریف، به نمایش گذاشته و ذهنیت مثبتی برای مهمانان به وجود بیاورند .
کنسولگری آلمان در مزار شریف شب ۲۰ عقرب سال روان در اثر انفجار یک موتر بمب‌گذاری‌شده به‌طور کلی تخریب شد که در آن رویداد ۸ تن کشته و بیش از ۱۲۰ تن دیگر زخمی شدند.


کد خبر: 3893